Osuského - nekvalitná oprava chodníka

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Zaslané samospráve
meno
Martin Nýdr 16. júla 2019

Zodpovedný: MAGISTRÁT
Žiadam o vyjadrenie sa zodpovedného úradníka magistrátu, ktorý zadával a preberal takúto diletantskú opravu chodníka. Nesprávne zvolený typ parkového obrubníka, nesprávne spracovaná asfaltová zmes pri tomto obruníku, v zeleni zvyšky betónu a na znečistenom okraji chodníka zvyšok zálievkovej hmoty, nesprávne ukončená plocha od cesty (voľne sypaný asfalt "dostratena" a nesprávne spracovaný detail okolo stožiaru verejného osvetlenia. Prosím uviesť meno a prezvisko zodpovedného zamestnanca magistrátu, termín vykonania nápravy a názov spoločnosti čo to realizovala.

16. júl 2019

Jaroslav

A načo ti to bude?
16. júl 2019

Jana P

sice to je (bola) bezna prax, avsak Matus Vallo sa nechal (nie raz) pocut, ze takymto slendrianskym opravam odzvonilo a mesto ich nepreberie a bude ziadat napravu. Tak snad aka-taka sanca je, ze to daju do poriadku
17. júl 2019

Peter Oravec

Žiaľ, nie, nebola, stále je to bežná prax, chodníky sa aj teraz opravujú ako za Ďurkovského/Ftáčnika/Nesrovnala. Koľko príkladov chcete? Desať bude stačiť?
17. júl 2019

martin

Súčasné vedenie je asi najhoršie v porovnaní so všetkým čo tu bolo. Iba plataju nepodarky, ktoré sami spôsobujú svojim neodborným a nemanazerskym prístupom. Riadiť hlavné mesto nie je to iste ako odohrať koncert v zafajcenom klube... Ale čo sme si zvolili, to tu máme....
18. júl 2019

Roman Mihalik

Bohužiaľ toto sa deje po celom meste a úradníci ani zasvet nechcú zahajovat správne konanie a udeľovať pokuty, odkladajú odpovede a snažia sa to riešiť iba dohovorom staviteľovi. Toto mesto (a jeho mestské časti) nevie zabezpečiť ani jednu rozkopávku a opravu podľa noriem a ak na to človek upozorní aj s citáciou porušeného predpisu/zákona, tak sa nič významné neudeje a hrajú to do stratena večne opakujúcimu šablónovými odpoveďami. Rázne riešenie som zatiaľ nezažil.
18. júl 2019

Martin Nýdr

Súhlasím R.M. Dnes som nafotil ďalšiu fušerinu na Antolskej - spätná úprava po oprave podzemných hydrantov - na magistrátnom pozemku a na magistrátnom chodníku a ceste. Stavím sa že ani netušia čo sa tam robilo. A takto prichádzame o verejný priestor a mení sa naše mesto na trosky.
19. júl 2019

Peter Oravec

Roman, takto sa opravujú chodníky aj za Vallu. Betón sa bez obrubníka leje do hliny a trávy. Nič sa nezmenilo. Case study Šancová, zastávka MHD pod hlavnou stanicou:
19. júl 2019

Peter Oravec

Roman, takto sa opravujú chodníky aj za Vallu. Betón sa bez obrubníka leje do hliny a trávy. Nič sa nezmenilo. Case study Šancová, zastávka MHD pod hlavnou stanicou. Urobíme z toho nový podnet? Aby sa nám zase len vysmiali?
19. júl 2019

Peter Oravec

Roman, takto sa opravujú chodníky aj za Vallu. Betón (aj asfalt) sa bez obrubníka leje priamo do hliny a trávy. Nič sa nezmenilo. Case study Pri starej prachárni. Urobíme z toho nový podnet? Aby sa nám zase len vysmiali?
19. júl 2019

Peter Oravec

Roman, takto sa opravujú chodníky aj za Vallu. Betón (aj asfalt) sa bez obrubníka leje priamo do hliny a trávy. Nič sa nezmenilo. Case study Pri starej prachárni. Urobíme z toho nový podnet? Aby sa nám zase len vysmiali?
19. júl 2019

Peter Oravec

Roman, takto sa opravujú chodníky aj za Vallu. Betón (aj asfalt) sa bez obrubníka leje priamo do hliny a trávy. Nič sa nezmenilo. Case study Pri starej prachárni. Urobíme z toho nový podnet? Aby sa nám zase len vysmiali?
19. júl 2019

Roman Mihalik

Je to na zaplakanie, dnes som dal podnet na podobnú fušerinu na Baníkovej v Karlovke, čaká na zverejnenie.
19. júl 2019

Martin Nýdr

Prosím treba to dať na samostatný podnet a pozdieľame to, kým nebude neskoro. Všetko sa toleruje, treba precedensy aby si to uvedomili že s toto fušerinou tu nepochodia a musia robiť kvalitne.
19. júl 2019

Peter Oravec

Na Šancovú som zadal samostatný podnet, snáď ho admin OPS zverejní.
Na ulicu Pri starej prachárni som fotky pripojil k pôvodnému podnetu, sem:
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/71197/pri-starej-pracharni-chodnik-barierovy
Na milión percent som presvedčený, že s tým ani pri jednom podnete samospráva ani Vallo nič neurobia.
19. júl 2019

Roman Mihalik

Ja som mal minulý mesiac stretnutie so starostkou Karlovky, kde som žiadal zapracovať do podmienok povolenia rozkopávok podmienku dodržiavať TP069 a TP048. Cestný zákon to síce ukladá, ale takto to je jednoznačnejšie ak to bude uvedené priamo v podmienkach. Prisľúbila, že zreviduju samotné VZN ako aj povoľovacie podmienky a zapracujú to tam. Dám tomu ešte mesiac a potom sa na to po prázdninách znovu zameriam. Inak stavba stožiaru pred NRSR tiež nespĺňa podmienky TP069 a TP048, bude podnet :)
20. júl 2019

Jerome

Roman, super, dotiahnite to do konca :)
21. júl 2019

Stefan

Chlapci je to čistá katastrofa. A ked vidim ako sa v Petržalke starajú o zeleň, ach.... Nikto nič nepolieva, stromy kapu aj 3 ročné. Smutný pohlad. ....
22. júl 2019

Jerome

katastrofa = "bordel", celé mesto zdevastovane,spustnute...stale aj dvojmetrove bodliaky, cakanka...

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.