Vrak vozidla

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Adrián Mních 07. novembra 2017

Dobrý deň,
vrak vozidla na Clementisa, vo vnútrobloku (3 roky po STK)
ďakujem

07. november 2017

Roman Gábor

Ty musiš strašne nadržaný z toho :D
08. november 2017

kolombo

Veď to auto vyzerá ako nové...
08. november 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
v zmysle zákona č. 79/2015 Z.z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov môže mesto požadovať odstránenie vozidla z miesta, na ktorom poškodzuje alebo ohrozuje životné prostredie, alebo narušuje estetický vzhľad obce či osobitne chránenej časti prírody a krajiny. Samotná skutočnosť, že vozidlo jeho držiteľ nepoužíva dlhší čas a dokonca ani skutočnosť, že vozidlo nemá platnú technickú a emisnú kontrolu, nie je zákonným dôvodom pre intervenciu zo strany mesta. Skutočnosť, že vozidlo nemá platnú TK, je v rozpore so zákonom, a v takomto prípade je kompetentný konať Okresný úrad, ktorý vedie príslušné evidencie a držiteľom vozidiel bez TK ukladá pokuty.
Na základe podnetu sme vec preverili priamo na mieste, kde sme zistili, že neexistuje žiaden z uvedených zákonných dôvodov, pre ktorý by mohlo Mesto Trnava žiadať držiteľa vozidla o jeho odstránenie z verejného priestranstva.

Mestská polícia mesta Trnava
01. máj 2019

Admin

Ulica Vladimíra Clementisa-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo bez EČV, bez platnej TK a EK

Nepojazdný vrak automobilu bez platnej STK a EK dlhodobo blokuje parkovacie miesto na ulici. Na parkovisku auto sa nachádza vrak Renault Thalia

Dobrý deň,

vrak vozidla neustále špatí prostredie.
Kedy bude tento problém doriešený?

Ďakujem !
06. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
na základe podnetu sme 3. 5. 2019 vec preverili priamo na mieste, kde sme zistili, že vozidlo vzhľadom k svojmu technickému a vizuálnemu stavu narušuje estetický vzhľad mesta. Na vozidlo sme umiestnili výzvu k splneniu povinnosti držiteľa vozidla v zmysle zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov a zahájili proces identifikácie jeho držiteľa s cieľom vyzvať ho aj iným spôsobom, aby vozidlo odstránil.

Mestská polícia mesta Trnava
07. júl 2019

Admin

Takmer šrot

Stále na mieste.veru veľa miest na parkovanie nie je a tento zbytočne ešte jedno miesto zaberá.
06. september 2019

Admin

Vrak uz je patiricne olepeny od mesta
27. september 2019

Admin

som tam bol 3. 5. 2019 tak mal nálepka za oknom na odtiahnutie odstranenie vozidla
02. marec 2020

Peter

Ulica Vladimíra Clementisa-dlhodobo odstavené vozidlá-nezistené EČV a TK a EK

Dobrý deň,
na ulici Vl. Clementisa 64 sa dlhodobo nachádza auto na fotografii, na ktorom je už niekoľko mesiacov výzva na odstránenie a s autom sa nič nedeje. Prosím o odstránenie vozidla, ďakujem.
06. júl 2020

Admin

Dlhodobo odparkované Prosím o odstránenie vozidla, ďakujem!
06. júl 2020

Admin

Ulica Vladimíra Clementisa-parkovanie-problémové

Vrak bez STK a EK, TT231CG.
10. september 2020

Admin

Ulica Vladimíra Clementisa-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo bez EČV, bez platnej TK a EK

Renault bez platnej EK a TK a zjavne dlhodobo odstavene. Blokuje parkovacie miesto. auto je prec do vraky.
11. september 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Preposlali sme ho na vybavenie na príslušný odbor. O riešení podnetu budeme informovať. Ďakujeme za porozumenie

Mestský úrad v Trnave

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania