Ohrozenie chodcov na chodníku a priechode pre chodcov

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Neriešený
meno
Netro 05. januára 2016

Žiadam o doplnenie stĺpikov zabraňujúcim vjazd motorových vozidiel cez priechod pre chodcov na chodník a zrušenie nelegálneho a nebezpečného parkoviska na chodníku. Jazda po priechode pre chodcov je zakázaná priamo zo zákona 8/2009. Chodník a priechod pre chodcov je špeciálne stavebne upravený pre bezpečný pohyb chodcov (zvýšený prah, vodiaca dlažba pre slabozrakých a nevidiacich) a jazda motorových vozidiel nie je po chodníku žiadúca a bezpečná. Ako má dieťa prejisť z domu do školy, keď už i na chodníku ho môže zraziť manévrujúce auto (ako na priloženej foto)??? Toto je už horšie ako na Balkáne!

08. január 2016

orbitalfunk

Myslím si, že si zbytočne zvyšuješ tlak, nie je to také vážne, aby z toho musel niekto odpadávať, nie sú zabezpečené plochy na parkovanie a toto je ešte bezpečné miesto.
29. február 2016

Odpoveď samosprávy

Predmetná plocha, na ktorej parkujú motorové vozidlá, má dostatočné parametre k tomu, aby mohla byť rozčlenená na priestor k užívaniu chodcami, ako aj k státiu vozidiel a tak pomohla riešiť nedostatok parkovacích státí v mestskej časti.
Požiadame odborne spôsobilú osobu o spracovanie takého návrhu organizácie dopravy, aby bol na plochu zaistený bezpečný prístup a aj bezpečný priestor pre prechádzanie chodcov. Návrh prerokujeme s Krajským dopravným inšpektorátom KR PZ v Bratislave, v prípade vydania kladného súhlasu požiadame o určenie použitia a následnú realizáciu.
Doplnením a osadením stĺpikov na plochu by v predmetnej lokalite klesol počet parkovacích miest o cca 14- 15 státí.

mestská časť BA-Petržalka
05. máj 2021

Martin Uváček

Podnet je takmer po 5 rokoch stále neriešený. Auta tam stále jazdia cez priechod a ohrozujú chodcov. Nič sa nezmenilo.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania