Parkovanie na tráve - Tyršovo nábrežie


V riešení
meno
Hana 03. októbra 2018

Dobrý deň

Myslela som, že parkovanie na tráve je zakázané. Alebo na Tyršovom nábreží je to inak? Ak je to zakázané prečo sa s tým niečo nerobí. Takto je to tam stále...
Nie je škoda tohto územia?
Ďakujem

06. október 2018

Lila

Rakúšania majú pri Dunaji Národné parky pre relax, my máme aj to posledné využiteľné miesto v tomto meste na parkovanie zahraničných karavanov, lebo pravda, musíme sa cudzincom cpať do zadníc za každú cenu. Akoby toto mesto už nebolo dosť zvrzané čo do urbanizácie, ešte si z neho spravme kemping pre zahraničnú chrapač. Však ich predsa potrebujeme, asi by sme neprežili a nemali čo jesť nebyť týchto pakultúrnych karavanových dobrodincov! Hnus. K Dunaju u nás už nechodíme s rodinou, trávime čas pri Dunaji v AT, kde je kultúrne prostredie s jasne vymedzenými pravidlami správania! Rakušáci kempy nepotrebujú? Asi nie. Stačí zájsť do mesta Orth a.d. Donau, National park a rozdiel je markantný! Tam je to o relaxe pri vode a v prírode, v BA je to o parkujúcich kraksniach! BA začína vyzerať ako Utrapradéš!
07. október 2018

Obcan

veru pravda - breh dunaja je jedno velke parkovisko
09. november 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň. Máte pravdu. Je škoda tohto územia. Vlastníkom územia je hlavné mesto. Bez ohľadu na to, kto je tam správcom územia vodič motorového vozidla stojaci na zeleni porušuje pravidlá cestnej premávky a kompetentné to riešiť sú poriadkové zložky ako mestská polícia a Policajný zbor SR. Mestská polícia je orgán, ktorý zriadilo Hlavné mesto SR Bratislava.
Čo sa týka spevnenej plochy (nie zelene) nič nebráni vodičovi odstaviť vozidlo na tejto ploche.
Ďakujeme za podnet.





Mestská časť Bratislava-Petržalka
13. november 2018

Hanka

Dobrý deň,

v nadväznosti na Vašu odpoveď sa chcem spýtať či je touto formou podnet uzavretý alebo sa plánujú nejaké konkrétne kroky v tejto veci. resp. ako vieme pomôcť my ľudia, ktorým osud Tyršovho nábrežia nie je ľahostajný.
Ďakujem vopred za odpoveď
15. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Príslušníci Exp. MsP BA V popri plnení ďalších služobných úloh zamerajú svoju činnosť aj na riešenie dopravnej situácie na Tyršovom nábreží v Bratislave, za účelom zamedzenia páchania priestupkov týkajúcich sa protiprávneho státia vozidiel na chodníku a na priľahlom trávniku.
V prípade, že občania majú podozrenie z páchania protiprávneho činu, môžu kontaktovať MsP na skrátenom telefónnom čísle 159. Na miesto oznamu bude vyslaná hliadka MsP, ktorá preverí oznámenie zo spáchania priestupku a v prípade jeho potvrdenia ho neodkladne vyrieši v zmysle platných právnych predpisov. Ak sa príslušníci MsP dozvedia o priestupku prostredníctvom webovej stránky, spravidla už uplynie veľký časový úsek a vodiči z miesta odídu, takže priestupok už nemôžu riešiť.
Ďakujeme za podnet.


ml. kom. Bc. Marcela Sabinová
21. august 2019

Nivy

Fotografia pre Lilu, ktorá spomínala Orth am Donau: "K Dunaju u nás už nechodíme s rodinou, trávime čas pri Dunaji v AT, kde je kultúrne prostredie s jasne vymedzenými pravidlami správania! Rakušáci kempy nepotrebujú? Asi nie. Stačí zájsť do mesta Orth a.d. Donau, National park a rozdiel je markantný! Tam je to o relaxe pri vode a v prírode, v BA je to o parkujúcich kraksniach! BA začína vyzerať ako Utrapradéš! "

Tak tu je fotka z Orth am Donau. Bezplatný stellplatz priamo pri Dunaji.
23. august 2019

Nivy

A ešte na doplnenie: pani Lila, neviem, čo vás oprávňuje zahraničných turistov a návštevníkov Bratislavy označovať ako "zahraničnú chrapač".
Neviem, či ste vôbec niekedy boli v Uttarpradéši (žiadny Utrapradéš totiž neexistuje), ale pochybujem, inak by ste rozdiel medzi nábrežiami tam a v Bratislave určite postrehli. Alebo ste boli najďalej v tom Orth am Donau?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania