Ružinovská ul. - kanály

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
Peter 11. novembra 2013

Na Ružinovskej ulici pri nemocnici dlhodobo neodtekaju kanalizačné vpuste na vozovke (smer z centra, kanály pred výjazdom z nemocnice aj za ním, a aj za autobusovou zastávkou).
Problém som opakovane nahlásil na adrese dispecing@bratislava.sk, avšak bez odozvy (prvý raz v januári 2012).
Priložené fotky sú z apríla 2013, avšak v dňa 11.11.2013 bola situácia rovnaká.
Takto zaplavené neodtekajúce vpuste majú negatívny vplyv na podložie naokolo, ktoré sa podmáčava a tým sa degraduje samotný vpust aj vozovka okolo neho. Niektoré z nich už značne poklesli.
Rovnaký problém som si všimol aj na križovatke Ružinovská-Tomášikova vedľa semaforu na Ružinovskej smerom rovno na Pošeň.

12. november 2013

MiŠa

Toto je dlhotrvajúci problem ktory nikto neriesi, vie sa o tom a NIC!!!!! Po kazdom velkom alebo dlhotrvajucom dazdi je tento problem na Ruzinovskej. Niekdy to aj obmedzujej plynulost premavky ale to zase nikoho nezaujima. A to mi je luto chodcov ktorí su občas osprchovaní vdaka vodicom ktorí neprisposobia jazdu velkym mlakam na ceste a odnesu si to ludia stojaci na chodnikoch.
13. december 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

v uvedenej lokalite je dlhodobý problém pri nadmernom zanášaní dažďovej kanalizácie, ktorá sa nachádza v uvedenom úseku v chodníku.
Vyčistenie predmetnej kanalizácie cca od Bajkalskej (v dĺžke cca 300 m) vrátane priľahlých uličných vpustov zabezpečíme cestou nášho dodávateľa podľa poveternostných podmienok.

Mgr. Marek Papajčík
referát vzťahov s verejnosťou
Kancelária primátora hl. mesta SR Bratislavy
29. júl 2014

Kravec J.

Informácia z Bratislavská vodárenská spoločnosť, a.s.:
Dobrý deň.
Bratislavská vodárenská spoločnosť, a.s. spravuje iba okrúhle kanalizačné poklopy. V prípade, ak ide o dažďové vpuste (mriežkovaný poklop), je potrebné sa obrátiť na príslušného správcu komunikácie. Vo všeobecnosti má na starosti cesty 1. a 2. triedy Magistrát a cesty 3. a 4. triedy má na starosti príslušná mestská časť. V prípade ak sa jedná o upchatú verejnú kanalizáciu, tak je potrebné obrátiť sa na náš dispečing na telefónne číslo 0800 121 333.
Ďakujeme za porozumenie.
19. október 2015

hoplla

nevyriesene iba 2 roky
08. september 2018

Nacbo Ynmynona

Tieto fotky sú zo soboty 1.9.2018 o 13:30. To bolo ešte pred tými dvoma veľkými búrkami, ktoré vytopili Bratislavu v ten istý deň večer a nasledujúci deň večer. Kanály zjavne nezvládajú ani štandardné množstvá vody. Kanalizácia je zanášaná napríklad rozjazdenou zeminou z lúky pri štadióne, kde stále parkujú autá a za dažďa tečie cez chodník na cestu blato.
08. september 2018

Nacbo Ynmynona

Tieto fotky sú zo soboty 1.9.2018 o 17:00. Práve začínala tá veľká búrka.
10. september 2018

Peter

Dakujem za aktualne fotky. Faktom je, ze za tych 6 rokov sa situaciua nikdy nevyriesila a dovolim si tvrdit, ze sa ani raz nezlepsila.

Vzhladom na to sa obavam, ze riesenie je v nedohladne. Najlepsie je to jazierko, ktore vznika priamo pri vjazde na urgentny prijem UNB Ruzinov a pretrvava aj viac dni kym sa vysusi resp. vyspliecha...
02. október 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vo veci Vášho podnetu Vás informujeme, že vyčistenie kanálových vpustov bolo objednané u dodávateľa.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
03. marec 2020

Police Man

Pravdepodobne sa problém nepodarilo vyriešiť !
06. marec 2020

Odkaz pre starostu

Podnet bol preposlaný samospráve

S pozdravom
Stanislav
Administrátor portálu Odkaz pre starostu
06. marec 2020

Anonymný užívateľ

Toto je problém v celej Bratislave.
Za upchaté vpuste vecne zodpovedajú správcovia ciest a chodníkov.
Tí však nerobia žiadne kontroly stavu a len pekne v kanceláriách čakajú na podnety od občanov!
06. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Oddelenie správy komunikácií.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto Slovenskej republiky
09. marec 2020

MirkobirkO

Ružinovská-Cesty a chodníky-iné

Opakovane sa hromadenie vody na ceste , kedy už konečne opravite cestu tak že už voda nebude stať na vozovke ale bude odvádzaná kanalizáciou !!???
15. máj 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Oddelenie správy komunikácií k podnetu uvádza nasledovné:

Kanalizačné vpusty v uvedenej lokalite (na Ružinovskej ulici) predstavujú dlhodobý problém, pri nadmernom zanášaní dažďovej kanalizácie. Vyčistenie predmetnej kanalizácie cca od Bajkalskej po Tomášikovu (v dĺžke cca1,3 km) vrátane priľahlých uličných vpustov sme realizovali na začiatku tohto roku, prostredníctvom nášho zmluvného dodávateľa. Pri realizácii čistenia sa preukázalo, že dažďová kanalizácia je v havarijnom stave a preto sme oslovili Oddelenie stavebných činností, aby zahrnuli opravu do plánu opráv, ako rekonštrukciu dotknutého úseku.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania