Nábrežie A. Kmeťa-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

V riešení
meno
Soňa 09. októbra 2019

Zriadením parkovacích zón v meste vznikol jeden z nášho pohľadu veľky problém, ktorý do dnešného dňa nebol kompetentnými doriešený. Počas pracovného týždňa je situácia rovnaká a na ulici A. Kmeťa od mostu cez Handlovku a križovatka ulíc Vychodna a Veľkolehotska stojí zástup zaparkovaných aut a pri bežnej premávke prichádza k stretu dvoch protiidúcich aut, kde jedno z nich sa vyhýba druhému cez chodník. Sledovať dané situácie , ako sa tieto auta navzájom vyhýbajú , tak tuhne krv v žilách. Aby toho nebolo malo, odparkovane auta bránia tu žijúcim ludom k vývozu bio odpadu a odpadu do veľkoobjemovému kontajnera a to každoročne.

21. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za nahlásenie podnetu.

Ospravedlňujeme sa za neskoršiu odpoveď, avšak museli sme daný problém prebrať z viacerých hľadísk. Šírka predmetnej cesty je cca 6 m čo spôsobuje pri komunikácii s obojsmerným režimom premávky problematické státie vozidiel.

Uvedený problém sme zaradili do programu najbližšej dopravnej komisie, ktorú prosíme o možný návrh riešenia podnetu. Je však potrebné si uvedomiť, že riešenia sú iba nasledovné:

1. osadenie dopravného značenia, ktoré bude zakazovať parkovanie vozidiel na tejto komunikácii. Čo spôsobím, že na ceste nebude parkovať nikto, ani autá rodinných domov.
2. Rozšíriť komunikáciu do CMPZ, t.j. rozšíriť na ňu platené parkovanie.

Michal Ďureje
hovorca mesta

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania