Ružinovská-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
Vladimír 20. septembra 2021

Dobrý deň,

na Ružinovskej pred Lidlom, je väčší priestor na chodníku, ktorý zvádza vodičov na tomto mieste parkovať.
Problém je, že na tieto miesta sa vedia vodiči dostať len tromi spôsobmi.
1. Cúvanie po frekventovanej Ružinovskej ulici. Kde autá skrátka na miesto na chodníku nacúvajú, pričom porušujú pravidlá cestnej premávky a ohrozujú jej účastníkov.
2. Jazda po chodníku. Vodič autom vbehne z cesty na chodník, kde ohrozuje chodcov. Na chodníku sa otočí a auto zaparkuje.
3. Vodič vojde z Ružinovskej na chodník a zaparkuje. Následne keď miesto opúšťa cúva do hlavnej cesty.

Všetky spôsoby ohrozujú účastníkov cestnej premávky prípadne chodcov. Navyše autá parkujúce po ľavej strane prechodu pre chodcov zavadzajú chodcom vo výhľade, pre bezpečný presun po prechode pre chodcov,

20. september 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
24. september 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom
Kto? Oddelenie dopravného inžinierstva

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania