Obmedzenie rýchlosti na 40 a umiestnenie retardérov

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený
meno
roman ondrus 07. apríla 2016

Ulica cierny chodnik, ktora je bocna miestna komunikacia vo Vajnoroch je kazdodennym svedkom konfliktov medzi autami, ktore nedodrzuju rychlost a detmi, skolakmi, chodcami a byciklistami, ktori tuto komunikaciu vyuzivaju na cestu do centra dediny. Navrhujeme, aby este pred zacatim skolskeho roku 2012/13 boli na ulici Cierny chodnik postavene tabule upozornujuce a limitujuce vodicov na rychlost max 40-50 km. Navrhujeme taktiez osadit spomalovacie retardery na krizovatkach ulice Cierny chodnik s Buzalkovou ulicou, Sinkovske a Pracanskou ulicou. Tymto sposobom urcite predideme dalsim pripadnym konfliktom s chodcami a toboz zraneniam a ujme na zdravi. Ulica Cierny chodnik je spojnicou, po ktorej chodi denne velke mnozstvo malych deti, skolakov ako aj miestnych obcanov, ktori smeruju bud na zeleznicnu stanicu, alebo na zahradky a Vajnorske jazera.

Poznamka: Obdobne znacenie a retardery sa umiestnili nedavno aj na miestnej komunikacii, Buzalkovej ulici, ktora krizuje Cierny chodnik a bezbecnost a ochrana deti a ludi sa vyrazne zvysila.

Dakujeme.

Ing. Roman Ondrus

09. august 2012

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vzhľadom k tomu, že ulica Čierny chodník je miestnou komunikáciou II. triedy, ktorej správcom je Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy, požiadame správcu o vykonanie potrebných bezpečnostných úprav na tejto komunikácii v zmysle požiadavky občana.

V minulosti sme už magistrát žiadali o retardéry na ulici Čierny chodník a Pri mlyne, ale na základe stanoviska DPB nám nebolo vyhovené. Skúsime ich opäť požiadať, možno sa posunuli v rozhodovaní ďalej a budeme apelovať na bezpečnosť občanov.

S pozdravom

Ing. Peter Cviklovič
Referát cestného hospodárstva
MČ Bratislava - Vajnory
17. október 2012

roman ondrus

Dobry den,

prosim Vas o zverejnenie ziadosti (listu) na internet , ktory ste poslali na Magistrat v minulosti a aj opatovnu ziadost a aj stanoviska DPB. My, ktori byvame na ulici sme casto svedkami ako aj autobusy DPB uhanajuce po tejto miestnej ulici ohrozuju ostatnych ucastnikov premavky.
Ulica Cierny chodnik sa stava coraz "rychlejsou" a velmi nebezbecnou ulicou nielen v rannej spicke a poobede , ked je plna deti, skolakov iducich do/zo skoly a mladych mamiciek s kocikmi.
Navrhujeme, aby ste trvali na Magistrate na instalaciu retarderov a aj na upozornovacie rychlostne tabule 40-50km..
Ako prevenciu taktiez navrhujeme poziadat policiu na obcasne meranie rychlosti na tekto ulici.
Dakujem,
Roman Ondrus
07. apríl 2016

Ing.Roma Ondrus

Vazeny pan starosta,
bohuzial musíme skonstatovat ze od roku 2012, ked sme napisali prvy podnet sa v danej veci nic nepodniklo ... t.j. rychlost na ulici Cierny chodnik sa neobmedzila ani dopravnymi znackami ani retardermi...a situacia sa este viac zhorsila...
Tento problem je teraz o to vypuklejsi, ze na ulici Cierny chodnik sa zriadil aj cyklisticky chodnik a kolizie medzi cyklistami a autami ale aj chodcami su na dennom poriadku....situacia je kriticka a ohrozuje nielen deti, bicyklistov ale aj matky s detmi, a ostatných ucastnikov. Paradoxne najvacsimi porusovatelmi rychlosti su najma autobusy DPMB a nakladne auta, ale aj ostatne dopravne prostriedky, ktore ulicu Cierny chodnik vyzuzivaju nielen ako skratku k pripojeniu sa na dalsiu dopravnu infrastrukturu.
Ako urcite viete na ulici sa v poslednom obdobi udiali viacere dopravne nehody s ohrozenim zdravia a zivota a museli byt privolane zachranne zlozky.
Myslime si, ze je v zaujme vsetkych, ktori Cierny chodnik pouzivaju, aby ste situaciu okamzite riesili, pokial nedojde k najhorsiemu...t.j. ujme na zdravi alebo zivote!
Pre Vasu informaciu...viacere mestke casti Bratislavy, napr, Devin, Ruzinov atd. uspeli v umiestneni znaciek na znizenia rychlosti (30-40km/h) a taktiez aj retarderov na komunikáciách, ktore su v sprave magistratu...predsa ide o zdravie a zivot ludi v danej mestskej casti....tam sa do veci zaangazovali priamo starostovia!
Vase predchadzajuce odpovede ako aj aktivity povazujeme za nedostacujuce a ziadame Vas o okamzitu napravu existujúceho stavu.
A ziadame Vas taktiez v súlade so zakonom a pravom pristupu k informaciam o zverejnenie na tejto stranke Vasich listov t.j. mestskej cast Vajnory na Magistrat a ich zamietajuce odpovede v danej problematike. Taktiez si myslime, ze je potrebna nielen angazovanost referentov ale najma Vasa smerom k magistratu, aby sa tato zalezitost v zaujme obcanov vybavila.
S pozdravom,
Ing.Roman Ondrus
07. apríl 2016

Roman Ondrus

Vazeny pan starosta,
bohuzial musíme skonstatovat ze od roku 2012, ked sme napisali prvy podnet sa v danej veci nic nepodniklo ... t.j. rychlost na ulici Cierny chodnik sa neobmedzila ani dopravnymi znackami ani retardermi...a situacia sa este viac zhorsila...
Tento problem je teraz o to vypuklejsi, ze na ulici Cierny chodnik sa zriadil aj cyklisticky chodnik a kolizie medzi cyklistami a autami ale aj chodcami su na dennom poriadku....situacia je kriticka a ohrozuje nielen deti, bicyklistov ale aj matky s detmi, a ostatných ucastnikov. Paradoxne najvacsimi porusovatelmi rychlosti su najma autobusy DPMB a nakladne auta, ale aj ostatne dopravne prostriedky, ktore ulicu Cierny chodnik vyzuzivaju nielen ako skratku k pripojeniu sa na dalsiu dopravnu infrastrukturu.
Ako urcite viete na ulici sa v poslednom obdobi udiali viacere dopravne nehody s ohrozenim zdravia a zivota a museli byt privolane zachranne zlozky.
Myslime si, ze je v zaujme vsetkych, ktori Cierny chodnik pouzivaju, aby ste situaciu okamzite riesili, pokial nedojde k najhorsiemu...t.j. ujme na zdravi alebo zivote!
Pre Vasu informaciu...viacere mestke casti Bratislavy, napr, Devin, Ruzinov atd. uspeli v umiestneni znaciek na znizenia rychlosti (30-40km/h) a taktiez aj retarderov na komunikáciách, ktore su v sprave magistratu...predsa ide o zdravie a zivot ludi v danej mestskej casti....tam sa do veci zaangazovali priamo starostovia!
Vase predchadzajuce odpovede ako aj aktivity povazujeme za nedostacujuce a ziadame Vas o okamzitu napravu existujúceho stavu.
A ziadame Vas taktiez v súlade so zakonom a pravom pristupu k informaciam o zverejnenie na tejto stranke Vasich listov t.j. mestskej cast Vajnory na Magistrat a ich zamietajuce odpovede v danej problematike. Taktiez si myslime, ze je potrebna nielen angazovanost referentov ale najma Vasa smerom k magistratu, aby sa tato zalezitost v zaujme obcanov vybavila.
S pozdravom,
Ing.Roman Ondrus
07. apríl 2016

Roman Ondrus

Obmedzenie rychlosti s retardermi a znackami - Cierny chodnik

Vazeny pan starosta,
bohuzial musíme skonstatovat ze od roku 2012, ked sme napisali prvy podnet sa v danej veci nic nepodniklo ... t.j. rychlost na ulici Cierny chodnik sa neobmedzila ani dopravnymi znackami ani retardermi...a situacia sa este viac zhorsila...
Tento problem je teraz o to vypuklejsi, ze na ulici Cierny chodnik sa zriadil aj cyklisticky chodnik a kolizie medzi cyklistami a autami ale aj chodcami su na dennom poriadku....situacia je kriticka a ohrozuje nielen deti, bicyklistov ale aj matky s detmi, a ostatných ucastnikov. Paradoxne najvacsimi porusovatelmi rychlosti su najma autobusy DPMB a nakladne auta, ale aj ostatne dopravne prostriedky, ktore ulicu Cierny chodnik vyzuzivaju nielen ako skratku k pripojeniu sa na dalsiu dopravnu infrastrukturu.
Ako urcite viete na ulici
14. apríl 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Váš podnet ohľadne zníženia rýchlosti a umiestnenie spomaľovacích prahov na miestnej komunikácií II. triedy Čierny chodník , ktorá je v správe Hlavného mesta SR Bratislavy mestská časť opätovne dňa 12.04.2016 prerokovala v Operatívnej komisii pre určovanie dopravných značiek a dopravných zariadení Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy s Krajským dopravným inšpektorátom Krajského riaditeľstva policajného zboru v Bratislave ako aj so zástupcom Dopravného podniku Bratislava. KDI KR PZ v Bratislave so znížením rýchlosti na 40 km/h nesúhlasí - v obci je v zmysle zákona č.8/2009 o cestnej premávke ustanovená max. rýchlosť 50km/h takže je to neopodstatnené. DPB a. s. nesúhlasí s osádzaním spomaľovacích prahov po trase jazdy MHD. O určení dopravného značenia ako aj predmetných dopravných zariadení rozhoduje príslušný cestný správny orgán v danom prípade je to Hlavné mesto SR Bratislava. Stanovisko prikladáme.

Pekný deň

Ing. Janka Meštaníková
Oddelenie stavebné, ÚP, ŽP a dopravy
Mestská časť Bratislava – Vajnory

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania