Panónska cesta-riešenie dopravnej situácie-dopravu spomaľujúce

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Ján 10. apríla 2019

Navrhujem povoliť otáčanie na semafóre (U-turn) pri benzínovej pumpe Shell. Pri jazde z centra mesta od Mostu SNP nie je jediná možnosť na Panónskej ceste na otočenie.

Väčšina vodičov na tejto križovatke odbočí doľava a následne hneď cez areál benzínovej pumpy sa vráti na Panonskú cestu. Vznikajú tak dopravné komplikácie a spomalenia v samotnej zóne križovatky. Pretože častokrát čakajúce vozidlá blokujú odbočenie na benzínku. Autá potom blokujú aj priamy smer cez križovatku.

V samotnej križovatke je na otočenie osobného auta dostatok priestoru a počas zelenej jediný kolízny smer je pravé odbočenie na Panónsku cestu z vedľajšej cesty. Je tam ostrovček a týmto autám sa dá bezproblémov vyhnúť.

10. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu dopravy, ktorá sa ním už zaoberá.

S pozdravom


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
10. apríl 2019

Martin Horváth

Iba by som doplnil, že by bolo na zváženie povoliť otáčanie aj v opačnom smere.
28. máj 2019

Anonymný užívateľ

Otáčanie v opačnom smere rozhodne nie je dobrý nápad - jedná sa totiž o ľavý pruh vozovky a nie je tam priestor na bezpečné spomalenie a otočenie sa.
Dopravu na tejto križovatke spomaľujú hlavne zle nastavené semafory, kedy sa najmä v poobedných hodinách vytvárajú zápchy v čakaní na odbočenie, pretože odbočovací pruh je krátky a častokrát autá čakajú v ľavom pruhu už od semafóra na prechode prechodcov pri zastávke ŽST Petržalka.
Ďalší spomaľujúci faktor su vodiči vychádzajúci zo sídliska, ktorí zablokujú vjazd na benzínku, čo je každodenná situácia po skončení pracovnej dobu na daňovom úrade a blízkych kanceláriách...

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania